Aktualności

Artykuły

 • Wizyta Mikołaja

  6 grudnia z dalekiej Laponii do naszej szkoły dotarł Mikołaj. Towarzyszyły mu urocze Śnieżynki. Niestety, Mikołaj nie przywiózł zbyt wielu prezentów. Nauczyciele zostali obdarowani słusznej wielkości rózgami, co zostało odczytane jako sugestia zmiany zachowania względem uczniów – chodzi oczywiście o klasówki i odpytywanie. Znacznie lepiej Mikołaj ocenił pracę Dyrekcji, która otrzymała od niego urocze aniołki. Jak interpretować ten prezent do końca nie wiadomo - być może chodzi o to, że dyrekcja ma anielska cierpliwość.
  tekst: p. Agata Nowak - Wierzchowska,
  zdjęcia: Nikola Jagiełło
  Czytaj Więcej... o: Wizyta Mikołaja
 • Eliminacje do Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia

  W piątek 07.12.2018 odbył się etap szkolny XXVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez PCK. W eliminacja wzięło udział 8 uczennic: Katarzyna Zając i Weronika Majewska z kl 3Tg, Klaudia Zbroja i Natalia Podsiebierska z kl 4Tg, Maria Kasińska, Weronika Drypa, Angelika Warias i Natalia Fąfara z kl 1Tf. Dziewczyny miały do rozwiązania test, który składał się z pytań testowych i pytań typu prawda/fałsz. Celem olimpiady jest sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczestników z zakresu istniejących zagrożeń zdrowotnych, sposobów ochrony zdrowia, ochrony środowiska oraz zasad zdrowego stylu życia. Największą ilość punktów zdobyła Klaudia Zbroja i to ona będzie reprezentowała szkołę w etapie rejonowym Olimpiady.
  tekst i zdjęcia: p. S. Kęczkowska
  Czytaj Więcej... o: Eliminacje do Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia
 • Graficy z wizytą w Kieleckim Parku Technologicznym

  05.12.2018 graficy z klasy 1TPS zapoznali się z ofertą Kieleckiego Parku Technologicznego. Na wstępie spotkali się z p. Szymonem Mazurkiewiczem - dyrektorem Kieleckiego Parku Technologicznego, który zapoznał ich z ofertą KPT. Następnie spotkali się z Mateuszem Pawlikiem - Prezesem Zarządu CABIOMEDE, który zaprezentował potencjał i możliwości druku 3D. Nasi uczniowie mogli zwiedzić Centrum Druku 3D oferujące możliwości zaprojektowania produktu, wykonanie jego prototypu oraz zapoznać się z jego potencjałem sprzedażowym. Podczas wizyty nauka przeplatała się z zabawą. Taką możliwość oferuje Energetyczne Centrum Nauki. 

  Czytaj Więcej... o: Graficy z wizytą w Kieleckim Parku Technologicznym
 • Z indykiem w roli głównej

  04 listopada w naszej szkole odbył się coroczny konkurs gastronomiczny. W tym roku młodzi adepci sztuki kulinarnej prezentowali swe umiejętności w temacie „Indyk na różne sposoby”. W konkursie wzięło udział 7 drużyn z terenu województwa: Niepubliczne Technikum w Starachowicach ZDZ w Kielcach, Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 Starachowice, Niepubliczne Technikum Zawodowe im. Żołnierzy Sił Pokojowych ONZ ZDZ w Kielcach, Zespół Szkół ZDZ w Kielcach Szkoła Branżowa I stopnia, Branżowa Szkoła I Stopnia Specjalna Nr 3 w Skarżysku- Kamiennej MOW, Branżowa Szkoła I Stopnia Specjalna Nr 2 w Skarżysku- Kamiennej MOS oraz drużyna naszej szkoły w składzie: Dominika chmura, Samatha di Filippo, Klaudia Łukamska (wszystkie 3 tg).
   
  Czytaj Więcej... o: Z indykiem w roli głównej
 • Sukces Klaudii i Nikoli

  W ramach obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Skarżysku-Kamiennej we współpracy z Powiatowym Centrum Rozwoju Edukacji oraz Stowarzyszeniem Arka Noego zorganizowała w poniedziałek spotkanie edukacyjne dla młodzieży szkolnej z powiatu skarżyskiego. W drugiej części spotkania nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu multimedialnego „Razem przeciwko HIV/AIDS” dla uczniów klas gimnazjalnych i szkół średnich.Miło nam poinformować, że III miejsce zajęła Klaudia Łukomska z klasy 3TG a wśród wyróżnionych znalazła się Nikola Jagiełło również z klasy 3TG. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  zdjęcia: Nikola Jagiełło 

  Czytaj Więcej... o: Sukces Klaudii i Nikoli
 • Andrzej w Samochodzie

  30 listopada tradycyjnie w naszej szkole wróżono wszystkim chętnym dziewczynom i chłopakom. Spragnieni poznania przyszłości mogli ją poznać przy pomocy wróżbity Andrzeja, który odczytywał z ręki przyszłe szczęścia i nieszczęścia. Co bardziej niecierpliwi mogli również poznać konkretne imię wybranka (ki ) serca z odkrywając właściwe serduszko. Nowością były wróżby ze szpilek, których ułożenie było interpretowane przez biegłą w sztuce wieszczenia tajemniczą Różową Landrynkę. Wszyscy bawili się świetnie, a sprawcą tej miłej imprezy był samorząd szkolny.

  tekst: p. Agata Nowak - Wierzchowska,
  zdjęcia: Nikola Jagiełło, Dominika Chmura

  Czytaj Więcej... o: Andrzej w Samochodzie